Bursa Oto Kurtarma

Kış günü, Anadolu’nun karlı yollarında aracınızla seyahat ediyorsunuz. Herşey normal… Yol karlı ama açık. Dışarıda hava eksi bilmem kaç, fakat aracınızın içi sıcak. O da ne! Motordan garip sesler gelmeye başladı. Hayır, deponuzda yakıt var, peki bu ses de neyin nesi? Evet çok sürmedi arabanız stop etti. Eyvah! Kuş uçmaz, kervan geçmez bir yerde ne yapacaksınız şimdi? Üzülmeyin ‘Bursa oto kurtarma’ imdadınıza yetişir.

Gerek yolda kalanların gerek kaza yapanların ilk aradıkları şeydir oto kurtarıcılar. Hele sigortanız, kaskonuz varsa ücret bile ödemezseniz. Bursa oto kurtarma hizmetinden bir telefonla yararlanabilirsiniz. Bu açıdan kasko sigortası yaptırmanın büyük önemi vardır. Yol yardım hizmetleri de genellikle kaskonun içindedir. Sigorta şirketleri yol yardım paketlerini müşterilerine sunarken, teminat kapsamını da bölgesel olarak sınırlayabilir ya da her yerde geçerli hale getirebilirler. Araç yardımı almanızın en büyük avantajı ise şehirler arası seyahatlerde karşınıza çıkacaktır. Hiç beklemediğiniz bir anda aracınız arızalandığında, yakıtsız kaldığınızda ya da yol geçit vermediğinde çareniz kurtarıcınız olacaktır. Sizden konum bilgisi alınacak ve mümkün olan en kısa sürede size ulaşılacaktır.

Bursa oto kurtarma araçları değişik teknik özelliklere sahiptir. Arıza yapan araçları farklı şekillerde kaldırarak kasaya yüklerler. Ardından sizi tercih edeceğiniz servise ulaştırırlar. Kimi zaman kurtarılan aracın kullanıcısına yeni araç tahsisi bile yapılabilmektedir. Ayrıca, kimi oto kurtarma şirketleri yerinde giderilebilen arızalar için çözüm hizmeti vermektedir. Akü yardımı, motor arızası, lastik değişimi gibi sorunlar bu kapsamdadır. 

Oto kurtarma alanında da dikkat edilmesi gereken hususlar vardır ve hayati önem taşır. Bunun başında kurtarma işini yapan insanların profesyonel olması, kamyonlarının da teknik yeterliliğe sahip bulunması gelir. Kazalı ya da arızalı aracın daha fazla hasar görmemesi, en kısa zamanda tamir ve bakımlarının yapılması için profesyonel kurtarıcı şarttır. Bu konu araç kullanıcılarının güvenliği için de geçerlidir. Oto kurtarıcının, şehirler arası araç taşıma belgesine sahip olup olmadığının kontrol edilmesi gerekir. Kurtarıcının ise yolda kalan arabayı bir an önce kurtarmak için olay yerine giderken kendi kamyonunu dikkatli kullanması önemlidir. Kaza şoku yaşayanları sakinleştirip yakınlarına haber vermek, sağlık durumu iyi olmayan kişileri en yakın tedavi merkezine ulaştırmak gibi hassasiyetler de oto kurtarmanın alkış alan hizmetleridir. Yolda kalmamanız dileğiyle iyi yolculuklar…

Bursa oto kurtarma